I nagroda w kategorii “Identyfikacja muzeum” dla Muzeum Archeologiczno - Historycznego w Elblągu02.12.2015

Ostatni poniedziałek (30.11.2015 r.) okazał się bardzo szczęśliwy dla Muzeum Archeologiczno - Historycznego w Elblągu. W Muzeum Narodowym w Warszawie odbyło się spotkanie podsumowujące drugą edycję Przeglądu Muzeum Widzialne. Przegląd organizowany jest przez Narodowy Instytut Muzealnictwa i Ochrony Zbiorów.

Jury konkursowe dostrzegło wysiłki Muzeum Archeologiczno - Historycznego w Elblągu i przyznało mu I nagrodę w głównej kategorii “Identyfikacja muzeum”. Elbląskie muzeum wyprzedziło m.in. Muzeum Śląskie w Katowicach, Muzeum Miasta Gdyni, czy Muzeum Architektury we Wrocławiu. Celem konkursu było podkreślenie dobrej identyfikacji wizualnej jako istotnego narzędzia budowania relacji wewnętrznych o zewnętrznych każdej instytucji, także muzeum. Muzea również muszą dostosowywać się do wymagań rozwijającego się rynku.

System identyfikacji wizualnej oraz nowy logotyp Muzeum w Elblągu został wybrany na drodze konkursu. Autorem projektu jest młody artysta grafik Marcin Usarek z Wrocławia. Zaprojektowane przez niego logo oraz inne elementy identyfikacji wizualnej dały placówce świetne narzędzie do budowania wizerunku i promocji. Młodemu artyście gorąco gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.

 


powrót do archiwum