Lokalizacja

N53° 41’ 46,68’’
E19° 57’ 53,28’’

Miejsca w okolicy

Ostróda

 

Miasto położone nad Jeziorem Drwęckim, przez które przepływa rzeka Drwęca.

Jest to duży ośrodek turystyczny, znany z połączenia z Elblągiem kanałem Elbląsko - Ostródzkim czy wyciągu do nart wodnych.

Ostróda zlokalizowana jest w ważnym punkcie komunikacyjnym. W przeszłości była miejscem przystanku i odpoczynku dla królów i cesarzów, handlowców oraz zwykłych podróżnych.

Na uwagę zasługuje bardzo dobrze zachowany Zamek Krzyżacki z XIV w, mury obronne miasta z XIV w., Kościół pw. Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Marii Panny (XIX w.), Kościół ewangelicko – metodystyczny i ewangelicko-augsburski (XX w.) oraz Pomnik Jedności Europejskiej Plac Tysiąclecia Państwa Polskiego.

Ostróda jest bardzo ładnym i zadbanym miasteczkiem. Tereny nad jeziorem Drwęckim są ładnie zagospodarowane zielenią miejską z ciągami pieszymi, pomostami, nabrzeżem do cumowania jachtów. Znajduje się piękna piaszczysta plaża. Spacerując wzdłuż nabrzeża można napić się aromatycznej kawy, zjeść coś pysznego w licznych kawiarenkach, barach, restauracjach, bądź zakupić niebanale pamiątki w sklepach z pamiątkami.

 

powrót