26 Finał WOŚP w Olsztynie program08.01.2018

14.01.2018
 
6:00-20:00 Aquasfera 
za wrzut do puszki - 2ga godzina GRATIS
 
8.30 - 14.00 - WOŚP z OSP Jonkowo
Plac 650 lecia w Jonkowie
Pokaz pierwszej pomocy, pokazy sprzętu strażackiego dla mieszkańców
 
10:00-15:00 WELLA DESIGN - Salon fryzjerski
ul. Hanowskiego 
Strzyżenia za wrzut do Skarbony Stacjonarnej WOŚP
 
10:30-12:00 - "Licytuję i pomagam" 
Zespół Placówek Specjalnych przy Szpitalu Dziecięcym 
Inspiracje plastyczne, zabawy animacyjne - Olsztyńskie Centrum Wolontariatu "SPINACZ", Licytacje  wytworów  plastycznych i światełko do nieba
 
10:00-13:00 - Bieg Policz się z Cukrzycą
rejestracja i start: RATUSZ
10:00 – otwarcie Biura Biegu (odbieranie pakietów startowych; rejestracja uczestników) – Urząd Miasta Olsztyna – hol – parter
Opis trasy: Start Olsztyn - Ratusz - Meta - SP 15
11:55 – oficjalne otwarcie biegu (przejście na linię startu)
12:00 – start biegu 
Ratusz – 11 listopada, Piłsudskiego, Plac Inwalidów Wojennych, Dworcowa, Plac Ofiar Katynia, Kętrzyńskiego. 
13:00 – oficjalne zakończenie biegu
Uczestnicy, którzy ukończą  bieg otrzymają niespodzianki, ciepłą herbatę / może coś więcej,...w planie: kiełbaski, ognisko, grochówka z wojskowej kuchni / oraz medale i dyplom w wersji elektronicznej.
 
 
10.00-16.00 - Orkiestrowe Granie w SP15
Szkoła Podstawowa nr 15 
10.00 – Uroczyste rozpoczęcie 10.00 - Pchli targ 10.10 – Występy najmłodszych uczestników 10.20 – 8. Orkiestrowe Dyktando Ortograficzne 11.00 – 13.00 – kiermasz książek 11.00 – wyruszamy na 6.Bieg Policz się z cukrzycą i udziel pierwszej pomocy 11.00 – Serduszkowa kawiarenka zaprasza 11.00 - Pierwsza pomoc przedmedyczna 11.00 - Gry i zabawy w sali komputerowej 12.00 – 13.00 6.Bieg Policz się z cukrzycą i udziel pierwszej pomocy 12.30 – Ognisko… 13.00 – ogłoszenie wyników „Wybieramy Mistrza Ortografii 2018” 13.00 - „WIEJSKA CHATA” zaprasza na bigos, kaszankę, kiszkę, kiełbaskę…  13.00 – Turniej sportowy
13.00 – Zabawy z fantami/licytacje 13.00 – „WIEJSKA CHATA” zaprasza na bigos, kaszankę,… 13.30 - Degustacja soków ze świeżych warzyw i owoców 14.00 – Licytacje 15.00 – Niespodzianka… Około 16.00 - Światełko do światełka
 
Zwiedzanie schronów wraz z budynkiem Ratusza za wrzut do puszki
wejścia o godzinach: 10:00; 11:00; 12:00; 13:00; 14:00 Spotkanie chętnych w Holu Głównym
 
10:00-13:00 - Jedynka z WOŚPem SP 1
Szkoła Podstawowa nr 1
 
10.00-13.30 - Dzieci Dzieciom w SP 30 
Szkoła Podstawowa nr 30 im. Marii Zientary-Malewskiej,
Koncert "Dzieci-dzieciom": występy dzieci, pokaz mody, spotkanie z aktorem Teatru Jaracza p. Wojciechem Rydzio, zdjęcie z rycerzem, degustacja wypieków piekarni Cymes, pomiar ciśnienia
 
10:00-15:00 - Turniej Tenisa Stołowego OSiR
Basen przy ul. Głowackiego
 
10:00-18:00 ZDROWIE DUCHA I CIAŁA 
Warm.- maz. Izba Rzemiosła i Przedsiębiorczości Olsztyn ul. Prosta 38
Światło - oddział SSK Pojezierze i Warmińsko - mazurski Cech Naturoterapeutów 
Zajęcia grupowe promujące zdrowy tryb życia, tj. arteterapia, joga, praca z ciałem, zabawa z dźwiękiem - dla dzieci i dorosłych. Zabiegi i konsultacje wykwalifikowanych naturoterapeutów z WMCN.
 
10.00-18.00 Finał z papugami
Papugarnia, ul. Lubelska Olsztyn
 
10:00-20:00 Restauracja Zamkowa dla WOŚP 
plac przy Starym Ratuszu
Ciepły posiłek za wrzut do puszki 
 
11.00-13.00 - PIKNIK "Kąpiący się Zimą" 
CRS UKIEL - plaża 2
Przejażdżka konna, Kąpiel morsów, pokazy medyczne
 
11:00-16:00 - "SZESNASTKA GRA RAZEM Z WOŚP" - impreza otwarta  
Przedszkole Szesnastka im. Ireny Kwintowej, ul. Zamenhofa 20, 10-280 Olsztyn oraz działające przy Przedszkolu Szesnastka Warmińsko-Mazurskie Stowarzyszenie DZIECKO zapraszają:
 
do kawiarenki na pyszne ciasta, kawę, herbatę , zdrowe napoje i pyszne przekąski,
na warsztaty  "Mali Badacze"- eksperymentowanie, i doświadczanie i obserwowanie
na warsztaty matematyczne  - Gry ściganki - czyli doskonalimy umiejętności liczenia, rachowania i czytania.
 
11:00-17:00 - ...to jak, pomożecie? - 26 finał WOŚP z zabytkowymi pojazdami 
Starówka- obok Biblioteki Wojewódzkiej
Przejażdżki Zabytkowymi Pojazdami: Warszawa 223 o numerze NO AGRAF i motocykl URAL o numerze NO 0990. Dodatkowo swoją obecność zapowiedziały następujące pojazdy: motocykle – Ural, M-72, K 750, MZ Jaskółka, BMW, oraz samochody – Fiat 125 p, Żuk, Trabant, Fiat 126 p.
 
11.00-13.00- Jazda z mistrzem
parking Auchan Sikorskiego 2b
Zawodnicy i działacze Automobilklubu Warmińskiego: Zbigniew Staniszewski, Marcin Kurp, Sebastian Chrzanowski, Robert Kocik i Krzysztof Bubik, 
 
12:00-16:00 - GALERIA AURA
Pasaż Aura, II piętro 
12:00-12:45 - Zumba z Michałem Młyńskim (Planeta Formy) 
14:00-14:45 - Jumping Fitness - zajęcia fitness na trampolinach
15:00-15:45 - Trening rodzinny (przeznaczony dla osób w każdym wieku) 
12:00 - 16:00 - kącik dla dzieci
12:00 - 15:00 Fotobudka (Dr Selfie) 
12:00-16:00 Kręcimy kilometry dla Orkiestry
13:00 - 14:00 - występ szkoły muzycznej 
12:45- 13:00 - Pokaz Jumping Fitness 
14:15 /30 - 16:00 - trening Cross z AZS LAKERS (pokazowy trening z Cross z Olsztyńskimi Lakersami) Porady trenerskie oraz możliwość zrobienia zdjęcia z zawodnikami. 
12:00-16:00 - Porady Fizjoterapeutyczne / Porady Dietetyczne
 
12:00-16:00 - Spacery Podwodne ze Skorpeną i CNN Krododyle
Pływalnia Uniwersytecka, ul. Tuwima 9, Olsztyn
Każdy chętny może spróbować swoich sił w nurkowaniu w basenie:
 
w pełnym sprzęcie nurkowym,
w hełmie,
ze skuterem podwodnym.
Nad bezpieczeństwem imprezy pieczę trzymają wyszkoleni instruktorzy nurkowania oraz ratownicy.
 
12:00-16:00 Golden Retrievery Dzieciom 
Przy Wysokiej Bramie
 
12:00 - 15:00 - GŁUSI DLA ORKIESTRY 
SOSW dla Dzieci Niesłyszących, ul. M. Grzegorzewskiej 6, 10-048 Olsztyn
 
12:00-15:00 - 3,2,1 Gramy! Dywity na sportowo! 
W Dywitach, nad jeziorem
W godzinach 12:00 - 15:00  odbędą się "Marsz nordic walking na rzecz Orkiestry" oraz "Kąpiel  ekipy Morsy Dywity". Przewidujemy atrakcje sportowe dla dzieci, młodzieży, dorosłych i seniorów: marsz nordic walking, kąpiel z Morsami, tory przeszkód dla dzieci oraz poczęstunek i ognisko.
 
15:00-18:00 - 3,2,1 Gramy! – Dywity dla WOŚP! 
Sala Widowiskowa Gminnego Ośrodka Kultury w Dywitach, ul. Olsztyńska 28, 11-001 Dywity
Koncerty, pokazy grup artystycznych: tanecznych, wokalnych, cyrkowych, pokazy pierwszej pomocy, pokaz Ochotniczej Straży Pożarnej, fotobudka, pokaz fireshow.
 
12:00 Charytatywny Turniej Squasha WOŚP 
Planeta Formy Squash and Gym ul. Olimpijska 1 Olsztyn
Cały dochód z turnieju zostanie przekazany na Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy
Wpisowe: Juniorski - 10 zł Damski - 15 zł Open - 30 zł
Start godzina 12:00, zapisy do dnia 12.01.2012
Zapisy w recepcji Klubu ul. Olimpijska 1 lub telefonicznie 89 527 12 03 wew. 303 lub 511 114 011
 
12:00-15:00 - Turniej rodzinny karate OLSZTYŃSKI KLUB KYOKUSHIN KARATE
ZESPÓŁ SZKÓŁ EKONOMICZNO-HANDLOWYCH ul. Paderewskiego 10.  Olsztyn
 
12:00:00 - Oddział Miejsko-Powiatowy WOPR w Olsztynie
Stare Miasto
Pokazy ratownictwa wodnego i sprzętu stosowanego w ratownictwie wodnym
 
12:00-20:00 - WORLDBOX dla WOŚP 
Sklep WORLDBOX Stare Miasto
W środku serwujemy gorące napoje i ciastka dla wolontariuszy (wystarczy wejść do środka i wrzucić do puszki jakikolwiek datek) – napoje i ciastka sponsorowane przez Malta Cafe.
Podczas finału WOŚPu w sklepie znajduje się DJ (DJ Fauda), który przez cały dzień będzie puszczał muzykę. Do tego kolorofony i generatory pary wodnej.
Występ stand upera – Maciej Brudzewski (Stand Up Inferno).
Freestyle showcase – pokaz freestylowy kilku lokalnych raperów reprezentujących ekipę Open Mic Olsztyn.
Konkurs na zaprojektowanie butów – 3 najlepsze pary zostaną zlicytowane.
Licytacja rzeczy z Hall Of Fame – certyfikowane ubrania znanych osób z ich autografami.
 
12:00-20:00 GALERIA WARMIŃSKA
scena główna i stanowiska na pasażu
 
12:00 – Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy
12:15 – Pokaz grup tanecznych – Pracowania Tańca Pryzmat
12:30 – Licytacja fantów
12:35 - Studio Gitary Goostaw – występ muzyczny
13:00 – Strefa Perkusistów
13:25 - Licytacja Fantów
13:30 - Rave Dance Studio – pokaz tańca HIP HOP
13:50 – Pokaz Iluzjonisty – Łukasz Ogonowski
14:00 – Stomilanki – mini trening i prezentacja drużyny piłkarek nożnych
14:20 – Licytacja Fantów
14:30 – Fi James
15:00 – Studio Rytm – pokaz taneczny 
15:25 - Szkoła Muzyczna Yamaha – wstęp muzyczny 
15:50 – Wilki Otwock – pokaz jazdy freestyle na rolkach
16:05 – Licytacja fantów
16:10 – Szkoła Tańca Przemienieccy – pokaz tańca
16:30 – Nick Sinclar – koncert na żywo słynnego amerykańskiego wokalisty, który współpracował ze znakomitymi muzykami reprezentującymi gatunek soul & r’n’b 
17:15 – Pantomima – Ośrodek Niesłyszących – występ artystyczny
17:30 – Oscar Jensen – koncert
18:00 – Licytacja fantów 
18:10 – Olsztyński Spieniacz Bluesa – koncert
19:00 – Indykpol AZS Olsztyn – mini trening
19:20 - Licytacja fantów 
19:25 - Lakers Team – prezentacja drużyn i pokazy sportowe
19:45 – Wyjście na „Światełko do nieba” na dach Galerii Warmińskiej w asyście Indykpol AZS Olsztyn, Lakers Team i akompaniamentem bębniarzy Djamba Kings Olsztyn
 
Ponadto:
 
1. Porady Dietetyczne – Dobry Dietetyk,
 
2. Uniwersytet Nowoczesnego Obywatela
 
Strefa dla rodziców i dzieci: Przedszkole Miejskie nr 24, Przedszkole „Promyczek”; Szkoła Podstawowa „Piątka”
Warmińsko-Mazurski Okręg Ligi Ochrony Przyrody
„Jestem przyjacielem lasu” – warsztaty dla dzieci
Stowarzyszenie Pasjonatów Militariów
„Militarny Olsztyn” – zdjęcia z żołnierzami
3. Szkoła Medyczna im. Prof. Zbigniewa Religi:
 
Stanowisko do udzielania pierwszej pomocy
Stanowisko do mierzenia ciśnienia tętniczego
Stanowisko do badania słuchu
Stanowisko do masażu dłoni
Stanowisko do stylizacji paznokci
4. Cosinus bezpłatne Szkoły dla Dorosłych:
 
Stoisko do masażu dłoni i parafinowania
Stoisko do wizażu
Stoisko do masażu klasycznego i relaksacyjnego
Stoisko do stylizacji paznokci
Strefa dla dzieci – malowanie twarzy
Grupa Happy – żywe maskotki
Karuzela Kultury – gry i zabawy, animacje
Michelin – strefa z autochodzikiem
Stanowisko Golden Retrivery dzieciom
13:00 – 15:00 3life team – trening kolarski na trenażerach – grupa triathlonowa
Mega Party - fotobudka
 
 
13:00-14:30 - Korczak Dzieciom
Wydział Nauk Humanistyczno - Społecznych w Olsztynie ul. Sikorskiego 23; 10-088 Olsztyn
Koncert; "polowanie na fanty"; kiermasz ciast przygotowanych przez studentów i wykładowców
 
13:00-17:00 - Akcja DKMS - rejestracja dawców komórek macierzystych
Hol w Ratuszu
 
 
13:00-17:00 "Przybij łapę"- zbiórka kocy i karmy dla olsztyńskiego schroniska
Hol w Ratuszu
 
14:00-18:00 - Warmiolandia Kraina Warmisia
Warmiolandia Kraina Warmisia ul. Lubelska 29G
Produkcja gigantycznego serca
Warsztaty z robotami - programowanie i wyścigi robotów na torze w kształcie serca;
Eksperymenty z pomocnikami szalonego Ryzyka-Fizyka
Biuro detektywistyczne Szerloka Plonsa
Część zysku z biletów zostanie przekazana na Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy.
 
14:00-19:30 - Rugbyści grają w WOŚP  
Hala sportowa przy Basenie na ul.Mariańskiej
Impreza jest objęta patronatem honorowym Polskiego Związku Rugby. Obecność przedstawicieli kadry narodowej wszystkich odmian rugby oraz udział klubów rugby z terenu Polski a także klubów innych dyscyplin. Pirs - bokserzy, Arrachion - MMA, Stomilanki - piłka nożna, Sczypiorniści, Akademia Sztuk Walki Jonkowo, Mistrz Świata Ironman M. Konieczny,Natalia Rutkowska - kolarka, Soltare - cheerleaders, Ania Broda- muzyk, Ania Zimowska - animatorka, Malta Cafe, Qżnia Muzycznych Klimatów, Zespół Placówek Spec., OCOP, OCW - Spinacz, jeżeli warunki lokalowe pozwolą wystąpi zespół Shannon.
 
15:00-18:00 - MECZ AZS  Plusliga
Hala Urania
od 14:00 Fotobudka z gadżetami AZS-M2Events
 
 
BIAŁA NIEDZIELA
 
14.01.2018 10.00-12.00 Miejski Szpital Zespolony w Olsztynie, Sala Janowicza
Wykonanie USG brzuszka oraz główki dla dzieci do 1 roku życia - 15 badań (rejestracja w oddziale tel.89/89/532 62 40. Porady laktacyjne, pielęgnacyjne, żywieniowe. Porady dotyczące szczepień niemowląt. Porady dla 15 osób poniżej roku USG brzucha i czaszki.
 
13.01.2018 10:00-15:00 - "Orkiestrze pomagam swoje piersi badam"
Gabinet Ginekologiczny Zdrowie Kobiety Wańkowicza 5 p.29
 
Uniwersytecki Szpital Kliniczny w Olsztynie
1. Porady dla pacjentów w Poradni Kardiologicznej - badanie ekg, konsultacja lekarza kardiologa
2. Punkty edukacyjne dla pacjentów z zakresu; edukacja diabetologiczna.
 
14.01.2018 9:00-11:00 - Szkoła Rodzica Wcześniaka
sala konferencyjna Szpitala Dziecięcego w Olsztynie przy ul. Żołnierskiej 18 a (parter): otwarte dla wszystkich chętnych i bezpłatne warsztaty z cyklu "Szkoła Rodzica Wcześniaka":
Szkoła Rodzica Wcześniaka to możliwość wymiany doświadczeń z Wojewódzki Specjalistyczny Szpital Dziecięcy w Olsztynie.
 

powrót do archiwum