Statkiem po trawie z dzieckiem - BLOG17.04.2019

"Czy rejs statkiem po trawie nie brzmi super? Niesamowita przyroda, którą można podziwiać to główna atrakcja zaraz obok niesamowitych rozwiązań hydrotechnicznych, które pozwalają pokonać 5 pochylni i przepłynąć statkiem po trawie bez wysiadania.

 
Jak wygląda rejs statkiem po trawie?
Zacznijmy od tego, że Żegluga Ostródzko-Elbląska ma w swojej ofercie różne rejsy.  Wersja statkiem po trawie odbywa się na trasie Elbląg-Buczyniec lub Buczyniec-Elbląg i trwa 4h 40 minut. Trasa rejsu przebiega przez odcinek Kanału Elbląskiego, na którym znajdują się m.in.: system 5 pochylni. To właśnie pochylnie sprawiają, że ta trasa cieszy się nieustającą popularnością.  My wybraliśmy opcję z Elbląga z zakończeniem w Buczyńcu skąd autokarem dotarliśmy z powrotem do Elbląga. Rejsy odbywają się sezonowo w okresie od kwietnia do września. Bilety trzeba kupić z wyprzedzeniem (można je kupić poprzez stronę internetową). Teoretycznie możecie próbować kupić bilety tuż przed rejsem ale jest prawie pewne, że miejsc nie będzie." 
 
To tylko fragment z Bloga rodziny, która miała przyjemność odbyć rejs po trawie, resztę tej ciekawej opowieści możecie przeczytać na stronie, klikając w link     www.okiemalexa.pl
 
teks i foto: www.okiemalexa.pl 

powrót do archiwum